Brno

Předchozí Zpět Následující

Do tunelů se náhon dostal až po roce 1959 s rekonstrukcí teplárny. jeho tok byl současně přimknut blíže k železniční trati a v areálu Mosilany (označeném jako ③) byl překlenut dalšími třemi mosty. Podél ulice Vlhké (vlevo) je vyznačen někdejší podzemní tok Ponávky, dnes změněn na kanalizační stoku. Brno, CZE 26. 4. 2017

Do tunelů se náhon dostal až po roce 1959 s rekonstrukcí teplárny. jeho tok byl současně přimknut blíže k železniční trati a v areálu Mosilany (označeném jako ③) byl překlenut dalšími třemi mosty. Podél ulice Vlhké (vlevo) je vyznačen někdejší podzemní tok Ponávky, dnes změněn na kanalizační stoku.Do tunelů se náhon dostal až po roce 1959 s rekonstrukcí teplárny. jeho tok byl současně přimknut blíže k železniční trati a v areálu Mosilany (označeném jako ③) byl překlenut dalšími třemi mosty. Podél ulice Vlhké (vlevo) je vyznačen někdejší podzemní tok Ponávky, dnes změněn na kanalizační stoku.Do tunelů se náhon dostal až po roce 1959 s rekonstrukcí teplárny. jeho tok byl současně přimknut blíže k železniční trati a v areálu Mosilany (označeném jako ③) byl překlenut dalšími třemi mosty. Podél ulice Vlhké (vlevo) je vyznačen někdejší podzemní tok Ponávky, dnes změněn na kanalizační stoku.Do tunelů se náhon dostal až po roce 1959 s rekonstrukcí teplárny. jeho tok byl současně přimknut blíže k železniční trati a v areálu Mosilany (označeném jako ③) byl překlenut dalšími třemi mosty. Podél ulice Vlhké (vlevo) je vyznačen někdejší podzemní tok Ponávky, dnes změněn na kanalizační stoku.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Druhé Brno [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2018-11-15]
Dostupné z: http://druhebrno.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou/tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou_mapka_3.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze