Brno

Předchozí Zpět Následující

Do roku 1936 se území Dolního Cejlu zaplnilo fabrikami po obou březích náhonu. Ten ovšem stále protékal po povrchu a severněji oproti dnešnímu toku skrze teplárnu vybudovanou v roce 1929. Kratší tunel označený v mapce jako ② patrně také ještě neexistoval. Brno, CZE 26. 4. 2017

Do roku 1936 se území Dolního Cejlu zaplnilo fabrikami po obou březích náhonu. Ten ovšem stále protékal po povrchu a severněji oproti dnešnímu toku skrze teplárnu vybudovanou v roce 1929. Kratší tunel označený v mapce jako ② patrně také ještě neexistoval.Do roku 1936 se území Dolního Cejlu zaplnilo fabrikami po obou březích náhonu. Ten ovšem stále protékal po povrchu a severněji oproti dnešnímu toku skrze teplárnu vybudovanou v roce 1929. Kratší tunel označený v mapce jako ② patrně také ještě neexistoval.Do roku 1936 se území Dolního Cejlu zaplnilo fabrikami po obou březích náhonu. Ten ovšem stále protékal po povrchu a severněji oproti dnešnímu toku skrze teplárnu vybudovanou v roce 1929. Kratší tunel označený v mapce jako ② patrně také ještě neexistoval.Do roku 1936 se území Dolního Cejlu zaplnilo fabrikami po obou březích náhonu. Ten ovšem stále protékal po povrchu a severněji oproti dnešnímu toku skrze teplárnu vybudovanou v roce 1929. Kratší tunel označený v mapce jako ② patrně také ještě neexistoval.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Druhé Brno [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2018-11-15]
Dostupné z: http://druhebrno.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou/tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou_mapka_2.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze