Brno

Zpět Následující

V roce 1858 ještě většina dnešních ulic a továren neexistovala a Svitavský náhon protékal mezi zahradami v zadních traktech brněnských textilek v otevřeném korytě. Jeho tok křížila pouze dráha a v oblasti tunelu ① protékal „Zwitawa Mühlgraben“ poněkud severněji než dnes. Brno, CZE 26. 4. 2017

V roce 1858 ještě většina dnešních ulic a továren neexistovala a Svitavský náhon protékal mezi zahradami v zadních traktech brněnských textilek v otevřeném korytě. Jeho tok křížila pouze dráha a v oblasti tunelu ① protékal „Zwitawa Mühlgraben“ poněkud severněji než dnes.V roce 1858 ještě většina dnešních ulic a továren neexistovala a Svitavský náhon protékal mezi zahradami v zadních traktech brněnských textilek v otevřeném korytě. Jeho tok křížila pouze dráha a v oblasti tunelu ① protékal „Zwitawa Mühlgraben“ poněkud severněji než dnes.V roce 1858 ještě většina dnešních ulic a továren neexistovala a Svitavský náhon protékal mezi zahradami v zadních traktech brněnských textilek v otevřeném korytě. Jeho tok křížila pouze dráha a v oblasti tunelu ① protékal „Zwitawa Mühlgraben“ poněkud severněji než dnes.
   
Koupit obrázek

Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Druhé Brno [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2018-11-15]
Dostupné z: http://druhebrno.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou/tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou_mapka_1.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze