Brno

Předchozí Zpět Následující

V 19. století se tu na vysušené bažině rozkládaly zahrady bohatých továrníků bratří Schoellerů. Když se v roce 1929 rozjela stavba teplárny, museli dělníci půdu zpevnit 7000 dřevěnými piloty. Tok náhonu byl později přeložen dál od Cejlu. Brno, CZE 26. 4. 2017

V 19. století se tu na vysušené bažině rozkládaly zahrady bohatých továrníků bratří Schoellerů. Když se v roce 1929 rozjela stavba teplárny, museli dělníci půdu zpevnit 7000 dřevěnými piloty. Tok náhonu byl později přeložen dál od Cejlu.V 19. století se tu na vysušené bažině rozkládaly zahrady bohatých továrníků bratří Schoellerů. Když se v roce 1929 rozjela stavba teplárny, museli dělníci půdu zpevnit 7000 dřevěnými piloty. Tok náhonu byl později přeložen dál od Cejlu.V 19. století se tu na vysušené bažině rozkládaly zahrady bohatých továrníků bratří Schoellerů. Když se v roce 1929 rozjela stavba teplárny, museli dělníci půdu zpevnit 7000 dřevěnými piloty. Tok náhonu byl později přeložen dál od Cejlu.V 19. století se tu na vysušené bažině rozkládaly zahrady bohatých továrníků bratří Schoellerů. Když se v roce 1929 rozjela stavba teplárny, museli dělníci půdu zpevnit 7000 dřevěnými piloty. Tok náhonu byl později přeložen dál od Cejlu.
   
Koupit obrázek

Předchozí Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Druhé Brno [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2018-11-15]
Dostupné z: http://druhebrno.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou/tunely_svitavskeho_nahonu_za_spitalkou_7.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze