Brno

Zpět Následující

Mapa města Králova Pole z roku 1907 nebyla vyhotovena příliš přesně - přesto lze i bez pomocí fialově zvýrazněných železničních tratí a nádraží dobře vypozorovat vlečku do Montursdepa odbočující z jižního zhlaví stanice Královo Pole k jihozápadu, chybně zaznačenou c.k. státní dráhu do Brna i to, že původní dráha do Tišnova procházela současnou stanicí Brno-Královo Pole v severní části mapy poněkud západněji než současná trať, které mj. ustoupila budova masného trhu. Brno, CZE 10. 12. 2016

Mapa města Králova Pole z roku 1907 nebyla vyhotovena příliš přesně - přesto lze i bez pomocí fialově zvýrazněných železničních tratí a nádraží dobře vypozorovat vlečku do Montursdepa odbočující z jižního zhlaví stanice Královo Pole k jihozápadu, chybně zaznačenou c.k. státní dráhu do Brna i to, že původní dráha do Tišnova procházela současnou stanicí Brno-Královo Pole v severní části mapy poněkud západněji než současná trať, které mj. ustoupila budova masného trhu.Mapa města Králova Pole z roku 1907 nebyla vyhotovena příliš přesně - přesto lze i bez pomocí fialově zvýrazněných železničních tratí a nádraží dobře vypozorovat vlečku do Montursdepa odbočující z jižního zhlaví stanice Královo Pole k jihozápadu, chybně zaznačenou c.k. státní dráhu do Brna i to, že původní dráha do Tišnova procházela současnou stanicí Brno-Královo Pole v severní části mapy poněkud západněji než současná trať, které mj. ustoupila budova masného trhu.Mapa města Králova Pole z roku 1907 nebyla vyhotovena příliš přesně - přesto lze i bez pomocí fialově zvýrazněných železničních tratí a nádraží dobře vypozorovat vlečku do Montursdepa odbočující z jižního zhlaví stanice Královo Pole k jihozápadu, chybně zaznačenou c.k. státní dráhu do Brna i to, že původní dráha do Tišnova procházela současnou stanicí Brno-Královo Pole v severní části mapy poněkud západněji než současná trať, které mj. ustoupila budova masného trhu.
   
Koupit obrázek

Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Druhé Brno [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2021-01-15]
Dostupné z: http://druhebrno.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Kralovo_pole_zst/kralovo_pole_zst_mapka_1.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze