Brno

Zpět Následující

Na mapce z roku 1907 je vidět (žlutě zvýrazněný) dům i okolní zástavbu víceméně již v současném rozsahu. Ulice Košinova (tehdejší Třebízského) pokračovala svobodně k východu přes původní tok Ponávky (o dálnici na ulici Sportovní nebylo tehdy na desítky let dopředu ani pomyšlení) až ke starému královopolskému nádraží, které překonávala podchodem zhruba na místě dnešní lávky pro pěší ústící do ulice Sladkovského. Vpravo dole je dobře vidět vlečka do Montursdepa odbočující ze Staré Tišnovky směrem k jihozápadu. Brno, CZE 4. 12. 2016

Na mapce z roku 1907 je vidět (žlutě zvýrazněný) dům i okolní zástavbu víceméně již v současném rozsahu. Ulice Košinova (tehdejší Třebízského) pokračovala svobodně k východu přes původní tok Ponávky (o dálnici na ulici Sportovní nebylo tehdy na desítky let dopředu ani pomyšlení) až ke starému královopolskému nádraží, které překonávala podchodem zhruba na místě dnešní lávky pro pěší ústící do ulice Sladkovského. Vpravo dole je dobře vidět vlečka do Montursdepa odbočující ze Staré Tišnovky směrem k jihozápadu.Na mapce z roku 1907 je vidět (žlutě zvýrazněný) dům i okolní zástavbu víceméně již v současném rozsahu. Ulice Košinova (tehdejší Třebízského) pokračovala svobodně k východu přes původní tok Ponávky (o dálnici na ulici Sportovní nebylo tehdy na desítky let dopředu ani pomyšlení) až ke starému královopolskému nádraží, které překonávala podchodem zhruba na místě dnešní lávky pro pěší ústící do ulice Sladkovského. Vpravo dole je dobře vidět vlečka do Montursdepa odbočující ze Staré Tišnovky směrem k jihozápadu.Na mapce z roku 1907 je vidět (žlutě zvýrazněný) dům i okolní zástavbu víceméně již v současném rozsahu. Ulice Košinova (tehdejší Třebízského) pokračovala svobodně k východu přes původní tok Ponávky (o dálnici na ulici Sportovní nebylo tehdy na desítky let dopředu ani pomyšlení) až ke starému královopolskému nádraží, které překonávala podchodem zhruba na místě dnešní lávky pro pěší ústící do ulice Sladkovského. Vpravo dole je dobře vidět vlečka do Montursdepa odbočující ze Staré Tišnovky směrem k jihozápadu.
   
Koupit obrázek

Zpět Následující

Kliknutím na levou čtvrtinu obrázku lze přejít na předchozí obrázek, kliknutím na pravou čtvrtinu na následující. Zbývající středová plocha obrázku slouží jako odkaz pro zvětšení na plnou šířku prohlížeče.

 
Citace: Kalina, J., Sloupová, K., Vérteši, M., Druhé Brno [online]. Jiří Kalina, 2014 [cit. 2018-12-14]
Dostupné z: http://druhebrno.smerem.cz/index.php?stranka=obrazek.php&obr=Temata/Bytovy_dum_kosinova_34/bytovy_dum_kosinova_34_mapka.jpg.
 
Desktopová verze | Mobilní verze